Autojeřáby

Náš vozový park zahrnuje autojeřáby s nosností od 30 do 700 tun. Dosah největšího z nich je 149,5 metrů. Jedná se o největší autojeřáb Terex v ČR a SR. Stačí si jen vybrat jeřáb, který vám bude nejvíce vyhovovat.
K dispozici jich máme hned několik.

Všechny naše jeřáby jsou na univerzálním podvozku. Mohou pracovat i v méně dostupných místech a mezi autojeřáby mají nejvyšší nosnost.

Naše autojeřáby jsou značky Terex a jsou vybaveny výkonným motorem DaimlerChrysler.
Více informací se dozvíte na stránkách jednotlivých jeřábů.

Pronajmout si můžete tyto jeřáby

Informace o autojeřábech

Velmi významnou skupinu tvoří tzv. mobilní jeřáby (neboli autojeřáby), které jsou velmi užitečnými pomocníky zejména při stavbách nebo při různých montážních pracích v terénu. Jak už jejich název napovídá, velkou výhodou těchto druhů jeřábů je jejich velká mobilita, totiž možnost bezproblémového a rychlého přesunu po běžných komunikacích.

Autojeřáb si můžeme představit jako zvedací zařízení (jeřábová nástavba) připevněné na automobilovém podvozku, díky kterému má celý stroj schopnost pohybu a přesunu. Zpravidla se používají dva typy podvozků, a sice univerzální podvozek a kamionový podvozek, podle toho, jaká je požadována přepravní rychlost po silnici, zda je vyžadováno pouhé popojíždění autojeřábu s břemenem či spíše práce na opěrách apod. Mezi další hlavní části autojeřábu patří také výložník, stabilizační opěry a protizávaží.

Výložníky můžeme rozdělit na plnostěnné, které jsou často teleskopicky vysouvatelné, a na příhradové, které se skládají na sebe z několika dílů. Vysouvací stabilizační opěry pak slouží k ukotvení podvozku jeřábu o okolní terén. Tím se dosáhne vyloučení vlivu pružnosti pneumatik a odpružení náprav a plného využití schopností jeřábu. V kombinaci se stabilizačními opěrami se používá taktéž tzv. protizávaží, které slouží k vyvážení břemene a zamezení případného převrhnutí jeřábu.

Autojeřáby můžeme rozdělit na několik skupin

Univerzální autojeřáby

Tyto autojeřáby jsou velice všestranné díky svým kompaktním rozměrům. Můžeme je využít k práci na silnici, ale taktéž i k práci mimo silnici, tedy v terénu. Dokáží se přepravovat i rychlostí kolem 80 km/hod., jejich nosnost překračuje i více než 1000 tun a zdvih 100 m.

Nástavbové autojeřáby

Tyto autojeřáby mají jeřábovou nástavbu připevněnou na automobilovém podvozku kamionového typu. Jejich nosnost většinou nepřesahuje 100 tun a zdvih 60 metrů. Významnou výhodou těchto typů autojeřábů jsou jejich nižší ekonomické náklady na jejich pořízení i provozování.

Jeřáby do těžkého terénu

Tyto autojeřáby obvykle mívají dvě nápravy, jejich nosnost se pohybuje od 20 tun do 100 tun a maximální délka zdvihu nepřekračuje 60 metrů. Jelikož jsou tyto autojeřáby konstruovány tak, aby obstály i v tom nejtěžším terénu, jejich nevýhodou je poněkud nízká přepravní rychlost. Z tohoto důvodu se pak musí přepravovat pomocí zvláštních přepravních vozidel.

Kompaktní jeřáby

Díky rozměrům a snadné manévrovatelnosti se tyto autojeřáby používají zejména k pracím uvnitř hal, továren, výrobních závodů atd.

Máte zájem o některou z našich služeb?Neváhejte nás kontaktovat.